Sadržaj ženske torbe većini muškaraca predstavlja pravu misteriju. Ovaj praktičan, funkcionalan i trendi modni dodatak pripadnicama ljepšeg pola olakšava život, ali i predstavlja instant osvježenje stajlingaMeđutim, da li ste znali da se u ženskim torbama skriva toliko bakterija da može biti prljavija od WC šolje iz naše kuće?
Jedno njemačko istraživanje otkrilo je kako se u ženskoj torbi može skrivati veliki broj raznih bakterija, koji je često veći od broja bakterija pronađenih u toaletu naše kuće.Ovo istraživanje slaže se s podacima ‘Science World Reporta’ iz 2013. godine u kojima stoji kako se u ženskoj torbi skriva 10 puta više mikroba nego na dasci WC šolje.
Razlog je taj što žene unutrašnjost torbe nikada ili pak vrlo rijetko operu, a svakodnevno je izlažu prljavštini iz naše okoline, dok WC šolju čistimo puno češće i temeljitije.
Žene torbu koriste kao skladište za grickalice, ostatke hrane i pića ili pak kao spremište za odlaganje iskorištenih maramica i raznih papirića.Takav sadržaj zavlači se u podstavu torbe, posebno na područje šavova gdje se počinju množiti bakterije, koje mogu biti opasne za naše zdravlje. Isto tako, žena u torbu dnevno zavuče ruku oko 20 puta, a da je prije toga ne opere, što dodatno pridonosi razvoju opasnih mikroba.
Želite li biti sigurni da vaša omiljena torbica nije leglo bakterija, pridržavajte se ovih jednostavnih pravila:
Hranu i piće nosite u posudama ili kesama koje se mogu čvrsto zatvoriti.
- U javnom toaletu, torbu nikada ne odlažite na nikakve površine, već je objesite na kvaku.
- Ako odložite torbu na neku javnu površinu, dno torbe prebrišite antibakterijskim maramicama.
- Redovito praznite i čistite unutrašnjost torbe.
- Prije nego posegnete za nečim iz torbe, operite ruke ili ih osvježite antibakterijskim maramicama.