VIDEO//Bizarni bh. fudbal: Evo zbog čega je igrač Bratstva dobio crveni karton

U 14. kolu Prve lige FBiH jučer su u Gračanici igrali Bratstvo i Radnički, a gosti iz Lukavca su slavili sa 3:1.

Svi golovi su pali u prvom poluvremenu, a posao gostima olakšao je Edin Šuša koji je u 33. minuti dobio prvi, a potom samo minutu kasnije i drugi žuti karton i sudija Admir Musić iz Sarajeva ga je poslao u svlačionicu.

Posebno zanimljiv bio je razlog drugog žutog kartona. Gosti su imali slobodan udarac sa vrha kaznenog prostora, a Šuša je istrčao iz živog zida i nabio loptu daleko od svog gola iako nijedan igrač domaćih nije dotakao loptu, te mu je sudija Musić sasvim opravdano pokazao drugi žuti karton.

Bratstvo”(G) – FK”Radnički”(L) 1:3(1:3)
Ćosić povecava prednost gostiju na već sada senzacionalnih 0:2.
U okviru 14.kola 1.lige FBiH gosti iz Lukavca srušili nade i ambicije domaće ekipe iz Gračanice u borbi za lidersku poziciju i ulazak u premijer ligu.
U sportskim krugovima očekivao se susret gdje se pitalo sa koliko golova će domaći ispratiti gostujuću ekipu.
Po oblačnom, povremeno kišovitom vremenu, terenu idealnom za igru pred više od 500 gledalaca u prvom periodu gledali smo otvorenu igru gdje su domaći atakovali ka golu gostiju,imali posjed lopte te su stvorili nekoliko vrlo izglednih prilika.
Ipak nakon jednog kontranapada gostiju u 30 min. te nedozvoljene igre u kaznenom prostoru domaćih arbitar dosuđuje kazneni udarac a Salihović pravi prednost za goste.
Samo 5 minuta kasnije gosti su izborili indirektan udarac sa 16 metara a Šuša neoprezno dobio drugi žuti automatski crveni karton, a gosti su dobili priliku ovom prigodom iz slobodnog udarca nakon kojeg je u velikoj gužvi Ćosić pokazao prisebnost te povećao prednost gostiju na sada već iznenađujućih 0:2.
Nedugo potom arbitar pokazuje da se izvede kazneni udarac za domaću ekipu, Poturalić pogađa gredu ali se isti igrač u narednoj akciji iskupljuje te pogađa i smanjuje prednost gostiju na 1:2.
Ipak u infarkt utakmici i najboljoj predstavi gostiju u ovom dijelu prvenstva u narednom napadu Radnički dolaze ponovu do prednosti od 2 pogodka, fantastičnim pogodkom Kasumovića sa više od 25 metara udaljenosti.
U nastavku igre domaći su pokušali sve da bar poravnaju rezultat te su stvorili niz izglednih prilika pred golom Brezičanina(Diabang 2 puta greda), koje nisu realizovali, tako da je na veliko i opće iznenađenje većine gledalaca ali i radost navijača i igrača iz Lukavca, ostalo konačnih Bratstvo – Radnički 1:3.
Gostima puno uspjeha u borbi izlaska iz opasne zone a domaćoj ekipi brz oporavak i nastavak dobrih i uspješnih igara i rezultata.