Fudbaleri mostarskog Zrinjskog novi su prvaci BiH. Plemići su do četvrtog naslova prvaka naše zemlje stigli zahvaljujući pobjedi od 0:3 protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja.

Već na samom startu utakmice, sudija Irfan Peljto je neopravdano poništio pogodak Rizvanovića, a u jeku ofanzive domaćih, gosti su poveli. Na centru je Filipović osvojio jednu loptu, gurnuo Mešanoviću u kontru i sa ivice kaznenog prostora rutinski matirao Hadžića.

Šest minuta poslije Zrinjski je udvostručio prednost. U prodoru je bio Bilbija i bio je u kontaktu sa Musićem, te je oboren u kaznenom prostoru, sudija Peljto je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator je Mešanović.

Zrinjski je postigao treći pogodak u 75. minuti utakmice. Žeravica je uzeo loptu ispred svog kaznenog prostora, uposlio Blaića koji je nesebično gurnuo za Bilbiju koji je uspio matirati Hadžića za veliku prednost Plemića.