Fudbalska reprezentacija BiH poražena je od Španije rezultatom 3:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj danas u švicarskom St. Gallenu.

Naša selekcija je loše ušla u utakmicu, sa mnogo respekta prema evropskim prvacima, koji su vrlo brzo poveli sa 2:0. Dvostruki strijelac bio je Nolito, prvi put u 11. minuti, a onda i sedam minuta kasnije. Oba gola su bila sjajna, te naš Asmir Begović nije imao mnogo šansi.

Zmajevi su uspjeli smanjiti u 29. minutu. Pjanić je izveo korner, a Spahić je glavom pogodio sa 2:1. Nekadašnji kapiten bh. reprezentacije BiH kasnije je svojim suigračima napravio “medvjeđu” uslugu dobivši crveni karton, pa su naši u drugo poluvrijeme ušli sa igračem manje.

Ipak, unatoč takvom stanju na terenu, naši su igrali dobro i imali nekoliko dobrih prilika. Dobre šanse su imali Đurić i Duljević, prvom je udarac zaustavio golman Španije, a drugome je gol spriječila stativa.

Španija je pobjedu potvrdila u 94. minuti preko rezerviste Pedra Rodrigueza. Šut jednog od igrača Furije odbranio je Begović, ali je njegov suigrač iz Chelseaja odbitak pretvorio u gol.