U revanš utakmici baraža za odlazak na SP u Francusku, BiH i Švedska su večeras u Sarajevu odigrali neriješeno 27:27.

S obzirom na naš poraz u Vaxjou 27:19, naši Zmajevi ovaj put neće biti na smotri najboljih svjetskih selekcija, no ova je utakmica pokazala da smo vrlo kvalitetna reprezentacija koja može parirati i najjačim na svijetu.

Šveđani su vodili na poluvremenu sa 14:16. Naši su rukometaši u nastavku dali sve od sebe da izbjegnu poraz prije svega, jer ipak nije bilo realno da napravimo neku veliku seriju koja će nam dati pravo da se nadamo prolazu dalje.

Nikola Prce je bio naš najefikasniji igrač sa osam golova, dok je Jimm Gottfridson predvodio Švedsku sa šest komada.

Našu selekciju očekuju kvalifikacije za EP u Hrvatskoj, a protivnici će nam biti Španija, Austrija i Finska.