U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, PSG i Chelsea su odigrali odličnu utakmicu na Parku Prinčeva, a pobjedu je slavio domaći tim sa 2:1.

PSG je poveo u 39. minuti. Ibrahimović je izveo slobodan udarac, lopta je na putu ka golu u živom zidu zakačila Mikela, promijenila smjer i tako prevarila golmana Courtoisa.

Međutim, Chelsea se brzo “trgnuo”. U prvom minutu sudijske nadoknade, Willian je izveo korner sa desne strane, Costa glavom spustio do Mikela, koji se golom “iskupio” za primljeni gol svog tima.

U drugom poluvremenu je pobjedu Parižanima donio rezervista Cavani. Di Maria je poslao sjajnu loptu u prostor, Cavani se pobjegao Ivanoviću i pogodio gol Plavaca.

Unatoč porazu, Chelsea u revanš nosi dobar rezultat s obzirom na postignuti gol u gostima.