Dva revanš susreta osmine finala UEFA Lige prvaka odigrana su večeras, a favoriti nisu dopustili nikakvo iznenađenje.

Nakon pobjede u Madridu sa 3:1, Real je istim rezultatom pobijedio Napolija i u Italiji, a junak je bio Sergio Ramos koji je kreirao preokret u ključnim trenucima.

Napoli je dominirao u prvom dijelu susreta, imao je nekoliko prilika, a jednu je iskoristio Mertens u 24. minuti za veliko oduševljenje domaćih navijača.

Kraljevi su u nastavku zaigrali bolje i već na startu utišali San Paolo, tačnije to je uradio već pomenuti Ramos koji je izjednačio rezultat, a nakon nekoliko minuta postao i pravi junak, jer je svojim drugim golom doveo svoj tim do preokreta i tada već riješio pitanje pobjednika.

U 91. minuti rezervista Moratta je postigao i treći gol i tako postavio i konačan rezultat susreta. Real je tako sa konačnih 6:2 prošao dalje.

Bayern također nije imao problema da prođe u četvrfinale. Tačnije, Bavarci su to napravili već u prvom duelu protiv Arsenala kada su slavili sa 5:1, a isto su ponovili i večeras u Londonu.

Arsenal je od početka meča bio bolji tim. Giroud je pogodio stativu u 13. minuti, a vodstvo je Topnicima donio Walcott sedam minuta kasnije.

Lewandowski je pogodio stativu u prvom poluvremenu, ali se ispravio u 55. minuti i poravnao rezultat sa bijele tačke. Prethodno je crveni karton kod Arsenala dobio Koscielny. Francuz je tačnije dobio dva žuta kartona za samo nekoliko sekundi, što je zaista nevjerovatno.

Njemački prvak u nastavku utakmice iskoristio je igrača više te golom Robbena u 68. minuti okrenuo prednost na svoju stranu. Diego Costa u 78. minuti je postigao treći gol, a u narednih nekoliko minuta Vidal je bio strijelac četrvtog i petog za još jedan potop Arsenala. Ukupno 10:2 za Bayern.