Fudbalska reprezentacija Njemačke drugi je finalist ovogodišnjeg Kupa Konfederacija. Švabe su večeras, na stadionu u Sočiju demonstrirale snagu protiv Meksika i zasluženo su nadigrali protivnika sa 4:1.

Praktički je sve bilo gotovo u prvih osam minuta. Goretzka je sa dva brza gola u 6. i 8. minuti Nijemcima donio visoku prednost koju, naravno nedorasli Meksikanci nisu uspjeli dostići. Utakmicu je zaključio Werner u 59. minuti.

Meksiko je uspio smanjiti u 89. minuti sjajnim golom Fabiana, ali samo dva minuta poslije Švabe postižu i četvrti gol za konačan rezultat. Strijelac je bio Younes.

Dakle, veliko finale Kupa Konfederacija igra se u nedjelju, a u St. Petersburgu će se sastati Njemčka i Čile. Ove dvije selekcije su već igrale u grupnoj fazi, a susret je završen rezultatom 1:1. Isti dan, nešto ranije za treće mjesto igraju Portugal i Meksiko.