PSG je večeras u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka “razbio” očajnu Barcelonu sa 4:0 i tako jednom nogom “zakoračio” u narednu rundu najjačeg evropskog klupskog takmičenja.

Poveo je PSG već u 18. minuti golom Di Marije. Sjajno je Argentinac izveo slobodnjak sa vrha šesnaesterca, prebacio živi zid i savladao ter Stegena.

Pet minuta do pauze, Parižani su odvostručili prednost. Nakon što je Messi izgubio loptu na sredini terena, Verratti je uposlio Draxlera, a Nijemac rutinski pogađa mrežu Barcelone.

U nastavku utakmice je nastavljena kanonada domaćeg tima. U 55. minuti Paris je postigao i treći gol, a svoj drugi je dao Di Maria. Lijepo je predriblao Iniestu i Umtitija i lijevom nogom matirao njemačkog čuvara mreže na golu Barce.

Potpuni potop Barcelone nastavio je Cavani u 72. minuti. Sjajnu asistenciju pišemo Munieru, a Urugvajac iz ovakvih situacija teško promašuje.

Pokušao je Luis Enrique u nastavku sa izmjenama u igri, krenula je Barca ofenzivnije, a osim stative Umtitija u 83. minuti, nisu mnogo uradili.

Tako je PSG ostvario veliku pobjedu koju će Katalonci teško anulirati u revanšu, ipak, kada Messi i društvo imaju svoj dan sve je moguće…