Večeras su odigrane dvije utakmice polufinala UEFA Evropske lige, a obje su završene neriješenim rezultatom.

Shakhtar i Sevilla su u Lavovu odigrali sjajnu utakmicu, na kraju je bilo 2:2, tako da zadovoljniji mogu biti Andalužani.

Sevilla je povela 6. minutu preko Vitola, da bi Shakhtar do kraja prvog poluvremena napravio preokret. U 23. minutu izjednačio je Marlos, a domaćina je u vodstvo doveo Stepanenko u 36. minutu utakmice. Sevilla je do izjednačenja došla 10-tak minuta do kraja, a strijelac je bio Gameiro iz penala.

Villarreal i Liverpool su na stadionu El Madrigal odigrali dobru utakmicu, punu tempa, a Žuta podmornica do pobjede je stigla u 92. minuti.

Domaća ekipa je u prvom poluvremenu imala više od igre te je bila opasnija. U nastavku po jedna dobra šansa za obje ekipe. Bakambu je pogodio stativu za Villarreal, a Firminho za Liverpool. Trenutak odluke dogodio se u drugoj minuti sudijske nadoknade, kada je pobjedu domaćinu donio Adrian Lopez.

Revanš susreti polufinala igraju se 5. maja, a finalni meč biće odigran 18. maja.