Fudbaleri Manchester Uniteda i Ajaxa su ovjerili plasman u veliko finale ovosezonskog izdanja Evropa lige nakon što su odbranili prednost iz prvih duela polufinala.

Manchester United i Celta su remizirali rezultatom 1:1, što je bilo dovoljno engleskom velikanu za plasman dalje. Prvi pogodak je postigao Marouane Fellaini već u 13. minuti. Do kraja susreta Celta je uspjela da učini situciju komplikovanom, jer je Facundo Roncaglia pogodio nakon ubačaja Thea Bongonde u 85. minuti.

U drugom duelu Lyon je slavio rezultatom 3:1 protiv Ajaxa, ali to nije bilo dovoljno za plasman u finale zbog poraza u prvom duelu rezultatom 1:4 u Amsterdamu.

Kasper Dolberg je šestim golom u Evropa ligi ove sezone doveo goste u vodstvo i sve je tada “mirisalo” na lagan posao za goste. No, Alexandre Lacazette je postigao dva pogotka u dvije posljednje minute sudijske nadoknade prvog poluvremena i tako vratio vjeru svom timu.

U 81. minuti ozbiljni napadi francuskog tima rezultirali su pogotkom koji je postigao rezervista Rachid Ghezzal. Ipak, Ajax se do kraja nekako uspio odbraniti, pa ćemo holandski tim gledati u finalu ovosezonske Evropa lige.