Velika pobjeda Bosne i Hercegovine: Zmajići na startu srušili evropskog prvaka!

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u okviru 1. kola U-18 Eurobasketa u Slovačkoj aktuelnog juniorskog prvaka Evrope, reprezentaciju Francuske, rezultatom 66:65.

I u trećem periodu gledali smo izjednačenu igru, u kojoj su se ekipe smijenjivale u vodstvu, ali Francuska je pojačala odbranu na Čampari koji je u tom periodu igre postigao pet poena i nakon 30 minuta igre bilo je 51:52 za aktuelne prvake.

Ipak, Francuska je nešto bolje ušla u posljednju dionicu i četiri minute prije kraja bilo je 59:53 i činilo se da je sve gotovo. Zatim se ponovo probudio Sani Čampara, te je dvije minute prije kraja naš tim stigao do 59:59. Uslijedila je nova mini serija od 6:0 koju je naš tim napravio i Francuska je bila na koljenima, za veliku pobjedu 66:65.

Prvo ime u našoj reprezentaciji bio je fenomenalni Sani Čampara sa 32 poena, a raspoložen je bio i Janković sa deset ubačaja. Kod Francuza bolji od ostalih bio je Briki sa 13 poena.

Izvor: SportCentar