SportU fokusu

VELIČANSTVENA POBJEDA!!! U Tuzli će da gori, svi u Mejdan u subotu!!!

Veliki rezultat je ostvarila večeras rukometna reprezentacija BiH koja je pobjedom nad Švicarskom u St. Gallenu došla na korak plasmana u baraž na SP. Konačan rezultat je bio 21:24.

Vrlo uzbudljivo prvo poluvrijeme. Naši momci su na startu poveli sa 4:2, a onda su od sredine prvog dijela igre upali u jednu rezultatsku krizu. Sve je kulminiralo u 24. minuti kada su Švicarci prvi put poveli sa tri gola razlike (11:8), ali smo se u zadnjih pet minuta vratili i na pauzu otišli sa neriješenim ishodom (12:12).

U drugom poluvremenu slična slika na parketu. Švicarska je vodila u 38. minuti rezultatom 17:15, ali su sredinom drugog dijela igre naši odigrali sjajno te nakon dugo vremena prešli u vodstvo (18:20). Uslijedili su brojni promašaji na obje strane, a onda je Tarabochia zabio sa +3 (18:21) četiri minute do kraja susreta.

Igralo se gol za gol, a naši Zmajevi iskusno su utakmicu priveli kraju. U subotu će u Tuzli u drugoj utakmici sa Švicarcima našim biti dovoljan i bod za plasman u dodatne kvalifikacije.

U našoj selekciji istakli su se Marin Vegar sa 6 i Marko Tarabochia 5 golova, dok je sjajni golman Benjamin Burić imao 14 fantastičnih odbrana!!!