Važna pobjeda Slobode nakon velike borbe

Fudbaleri tuzlanske Slobode pobijedili su danas na Tušnju ekipu Mladosti rezultatom 2:0, u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Crveno-crni su bili mnogo bolji tim. Iako igra nije bila na posebno visokom nivou, možda i zbog lošeg terena, Tuzlaci su više željeli pobjedu, a to su i ostvarili borbenom igrom.

Nakon nekoliko propuštenih prilika u prvom poluvremenu, Sloboda je trijumf ostvarila u drugom dijelu. U 70. minuti prvi gol postigao je Rustemović i to glavom nakom centaršuta Mijića, dok je par minuta kasnije posao Slobode završio rezervista Husić.

Sloboda u narednom kolu gostuje ekipi Željezničara, koja je danas nadigrala Krupu u gostima rezultatom 2:4. Također, Zrinjski je došao do pobjede protiv GOŠK-a, nakon preokreta je bilo 3:2.