Tuzlanski kanton

Tužilaštvo traži pritvor za Ahmeda Kastratija zbog ubistva u Tuzli

Prijedlog Sudu

Postupajući tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona uputio je Kantonalnom sudu u Tuzli prijedlog za određivanje mjere pritvora Ahmedu Kastratiju (29) iz Tuzle, koji je optužen za krivično djelo ubistvo.

Optužnica se odnosi na događaj od 21. juna 2025. godine, kada je oko 1:40 sati u jednom ugostiteljskom objektu u Tuzli oštećenom Saši Vilušiću nanio povrede od kojih je preminuo 10. jula 2025. godine.

Pred Kantonalnim sudom u Tuzli već je u toku glavni pretres u ovom predmetu. Sud je potvrđivanjem optužnice utvrdio postojanje osnovane sumnje da je optuženi počinio navedeno krivično djelo, što predstavlja opšti zakonski osnov za određivanje pritvora.

U prijedlogu Tužilaštva navedeni su i posebni pritvorski razlozi u skladu s članom 146. stav 1 tačke a), b) i c) Zakona o krivičnom postupku FBiH. Pritvor je predložen zbog opasnosti od bjekstva, kao i zbog činjenice da se protiv optuženog vode još dva postupka pred istim Tužilaštvom za krivično djelo teška tjelesna povreda, od kojih je jedan u fazi suđenja, a drugi u fazi istrage.

Tužilaštvo navodi i da postoji bojazan da bi puštanjem na slobodu optuženi mogao ponoviti isto ili slično krivično djelo, kao i da je riječ o posebno teškom krivičnom djelu počinjenom u vanrednim okolnostima, što je izazvalo visok stepen uznemirenja javnosti.

Možda će Vas zanimati i:

Back to top button