SREĆU TREBA ZASLUŽITI: Hrvatska nakon lutrije penala izborila četvrtfinale SP! (VIDEO)

Nakon velike drame i penal završnice, reprezentacija Hrvatske uspjela je proći u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u fudbalu. Nakon 1:1 sa Dancima u regularnom toku, a zatim i poslije produžetaka, Hrvati su slavili nakon penala sa 3:2.

Nije dobro počelo po Hrvatsku, jer je već u 1. minuti Dance u vodstvo doveo Jorgensen. Ipak, samo par minuta kasnije izjednačio je Mandžukić.

U nastavku je to bila “tvrda” utakmica. Oba tima su imala svoje periode dobre igre, ali se rezultat nije mijenjao nakon 90 minuta. U produžecima slična slika, s tim da je Modrić promašio penal par minuta do kraja drugog produžetka i tako utakmicu odveo u dodatnu neizvjesnost raspucavanja sa bijele tačke.

Hrvatska je imala više sreće, a junak je bio golman Danijel Subašić koji je odbranio čak tri penala. Posljednji penal je zabio Rakitić i odveo Hrvatsku u četvrtfinale gdje ih čeka domaćin Rusija.