RUKOMET: Lavovska pobjed Konjuha, Borac novi prvak BiH!

Rukometaši Izviđača nisu uspjeli odbraniti trofej prvaka BiH budući da su poraženi u Živinicama od Konjuha, bilo je 29:28 za domaće, te je titula otišla u Banja Luku.

Konjuh je na početku vodio 9:7, ali se Izviđač vratio i poveo rezultatom 12:14, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 14:16. U nastavku se domaćin vratio, da bi gosti iz Ljubuškog u 41. minuti preko Hrstića došli u vodstvo koje su ispustili u finišu utakmice, te je ovim rezultatom Borac osvojio titulu prvaka BiH.

Borac je poražen na gostovanju kod Vogošće rezultatom 23:21, ali je i pored toga osvojio titulu prvaka BiH. Vogošća je na početku utakmice vodila 9:4 da bi to Borac postepeno smanjivao, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:11. U nastavku je Borac još više smanjivao prednost domaćeg sastava, pa je u 55. minuti susreta bilo 22:20, a na kraju je utakmica okončana rezultatom 23:21 u korist domaćih.

Ovo je Borcu bila deveta titula prvaka Bosne i Hercegovine.

Izvor: sport1.ba