BORBENO KAO DA JE PRVENSTVO: Sloboda nakon produžetka slomila sarajevsku Bosnu! (FOTO)

U vrlo zanimljivom prijateljskom susretu starih rivala, OKK Sloboda je večeras u Velikoj dvorani Mejdan nakon produžetka pobijedila sarajevsku Bosnu Royal rezultatom 86:78 (rezultat u regularnom toku 71:71).

Bila je to savršena prilika da oba trenera, Gašić i Damjanović vide u kakvoj su formi njihovi igrači pred početak nove sezone i vrlo važnih duela. Igralo se zaista dosta borbeno kao da je u pitanju prvenstvena utakmica.

Susret je u većem dijelu bio u rezultatskom egalu. Sloboda je na poluvremenu vodila sa 34:29, a treći period je odigrala odlično i riješila ga u svoju korist rezultatom 55:42.

Ipak, uslijedilo je opuštanje domaćeg tima u posljednjoj dionici. Bosna je napravila seriju od 11:0 i susret uvela u vrlo neizvjesnu završnicu. Produžetak Slobodi donio je Muratović svojom trojkom, a šut za pobjedu gostiju imao je Knežević.

U dodatnih pet minuta kao da je psihološka prednost prešla na stranu Slobode. Igrali su Tuzlaci dobro, pogađali najbitnije šuteve i na kraju zasluženo slavili. Utakmicu je tricom završio Rikalo.

Najefikasniji u domaćem timu bili su pomenuti Rikalo sa 20, Muratović sa 19 i Čampara sa 15 koševa. Sa druge strane istakao se Walker sa 16 i Radukić sa 12 postignutih poena.

Ova dva tima uskoro bi se ponovo mogla sastati. Naime, u subotu i nedjelju u Sarajevu će biti odigran Memorijalni turnir Mirza Delibašić, a obje ekipe su naravno učesnici istog.