Nevjerovatan poraz nakon tri produžetka: Gajić tragičarka sa 39 postignutih poena!

U 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, košarkašice BiH gostovale su večeras u Ružomberoku te su poražene od selekcije Slovačke nakon čak tri produžetka – 100:95 (16:17, 19:21, 17:13, 18:19, ET 11:11, 07:07, 12:07).

Utakmica je bila veoma neizvjesna. Rezultat je faktički stalno bio u egalu. Imale su naše cure u zadnjoj četvrtini i +9, ali su sve “prokockale” u posljednjim trenucima meča. Ipak, kod rezultata 70:69 Marica Gajić je imala dva slobodna bacanja za pobjedu, ali je pogodila samo jedno i susret je otišao u produžetke.

Bilo je zanimljivo i u nastavku. Nakon prvog i drugog perioda također je bilo neriješeno, prvo 81:81, zatim 88:88, a onda je, čini se naše cure stigao umor. Domaće su to iskoristile i sa nekoliko vezanih trojki stigle do pobjede.

Unatoč porazu, Marica Gajić bila je sjajna sa 39 poena, dok je Milica Deura dodala 23. U domaćoj selekciji 19 poena postigla je Slamova, a 18 Hruscakova.

Izabranice Gorana Loja sada su na omjeru dvije pobjede i dva poraza, a ključne utakmice su u novembru mjesecu protiv Crne Gore i Islanda.