Nestvarna odbrana: Sommer doslovno vrhovima prstiju spasio Borussiju protiv Bayerna (VIDEO)

Borussija Monchengladbach slavila je u 14. kolu njemačke Bundeslige protiv minhenskog Bayerna na svom terenu rezultatom 2:1 i tako ostala na prvom mjestu Bundeslige sa čak sedam bodova više od ljutog rivala iz Minhena koji je tek sedmi.

Domaćin je do pobjede došao pogotkom u 92. minuti susreta s bijele tačke, a trenutak koji je obilježio utakmicu je odbrana Yanna Sommera.

Golman Borussije Monchengladbach spasio je svoju mrežu doslovno vrhovima prstiju, a samo su milimetri dijelili Bayern od vodstva u 29. minuti susreta.

Ipak sudija se nije oglasio, a Sommer je postao junak ekipe koja predvodi bundesligašku karavanu.

Zanimljivo je da je švicarski golman produžio ugovor s Borussijom 29. novembra.

Izvor: Klix.ba