Kraj za Džumhura na Wimbledonu!

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur završio je svoj nastup na Wimbledonu. U 2. kolu ovog Grand slam turnira, Sarajlija je poražen sa 3:1 u setovima od domaćeg tenisera Aljaza Bedenea.

Iako je Britanac nakon četiri i po sata igre i velike pobjede nad Karlovićem na startu u ovaj meč ušao mnogo umorniji, pokazao je kvalitet više te sjajnom igrom izbacio našeg tenisera sa turnira.

Prvi set Bedene je dobio sa 6:3. Džumhur se istim rezultatom vratio u drugom setu, ali je opet Bedene zaigrao odlično te naredna dva seta, oba puta sa po 6:3 završio posao.

Podsjećamo, Džumhur je uspio na ovogodišnjem turniru pobijediti Renza Oliva sa 3:0. Bio je to meč u kome je naš teniser odigrao možda i najbolji tenis u svojoj karijeri.