KRAJ DRAMATIČNE SAPUNICE: Čelik se spasio, a Metalleghe ispao iz Premijer lige BiH! (VIDEO)

Odigrane su utakmice posljednjeg kola Lige za opstanak u Prvenstvu BiH. Olimpic je društvo najboljih napustio prije nekoliko sedmica, a nakon današnjeg dana poznato je da će u niži rang preseliti Metalleghe iz Jajca.

Mladost i Metalleghe su u Doboju kod Kaknja odigrali 2:2. Mladost je povela u 54. minuti golom Maksimovića, da bi Rašić izjednačio 20 minuta do kraja susreta. U 78. minuti vidjeli smo veliki preokret, a pogodio je Vidović. Ipak, iznenađenje nije dopustio Isaković koji je poravnao u 88. minuti utakmice.

Vitez je pobijedio u Sarajevu ekipu Olimpica sa 0:1. Jedini gol postigao je Dedić u 12. minuti susreta. Ta pobjeda bila je dovoljna za opstanak u Premijer ligi BiH.

Široki Brijeg i Čelik su odigrali neriješeno 1:1. Domaći su poveli rano, u 6. minuti autogolom Sadikovića, dok su Zeničani poravanli u 69. minuti, gol je postigao Karić. Čelik se ovim remijem nekako uspio spasiti ispadanja, iako je na polusezoni imao skoro nemoguću situaciju ispred sebe.