IHF/EHF Women's Trophy 2018: Belgija pokazala snagu na otvaranju turnira (FOTO)

Utakmicom između Estonije i Belgije, koja je odigrana u Velikoj dvorani Mejdan, u Tuzli je danas započelo takmičenje u grupnoj fazi rukometnog “IHF/EHF Women's Trophy 2018”. Na kraju je slavila juniorska reprezentacija Belgije rezultatom 31:18.

Belgija je od starta pokazala kvalitet više, do poluvremena su vodile sa 18:9. U nastavku su rutinski sačuvale prednost i bez problema slavile ubjedljiv trijumf od 13 golova razlike.

U selekciji Belgije Beckers je postigla 6 pogodaka, a po 5 su dodale Ghijsens i Schepkens. Sa druge strane, kod selekcije Estonije, po 4 gola postigle su Utsal i Volkova.

Takmičenje u Grupi A se nastavlja u 14.30 sati, kada će snage odmjeriti ženske juniorske reprezentacije Moldavije i Kipra. Podsjećamo, nakon toga, od 16.30 sati gledamo Veliku Britaniju i Luksemburg, a od 18.30 sati naše djevojke, reprezentacija BiH igra protiv Azerbejdžana.