Grand Prix Croatia 2018: Dvije medalje za lukavačke karatiste

U periodu od 12. do 14. januara ove godine, u Samoboru je održan 27. GRAND PRIX CROATIA 2018, koji važi za jedan od najjačih karate turnira u Evropi, a na kojem je nastupilo preko 1.700 takmičara iz 23 države.

KBS ORKKA Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre, nastupio je sa četiri takmićara (Belma Bećirović, Hamza Čajić, Mensur Đozić i Haris Muradbašić), te osvojio jednu srebrenu, jednu bronzanu medalju i jedno sedmo mjesto, čime je nastavljen kontinuitet vrhunskih rezultata na međunarodnoj sceni.

Srebrom i bronzom okitio se Hamza Čajić, Srebrenu medalju je osvojio u kategoriji mlađih seniora -84 kg, što je ujedno bio i njegov premijerni nastup u ovoj kategoriji sa nepunih 18 godina, dok je bronzu uzeo u kategoriji juniori +76 kg. Belma Bećirović se morala zadovoljiti sedmim mjestom.

Sjajan rezultat ostvarila je i mlada Dina Mahmud, članica KBS Tuzla Sinbra, koja je u Samoboru osvojila bronzanu medalju u juniorskoj kategoriji +59 kg.