Svih osam utakmica pretposljednjeg 29. kola Prve nogometne lige Federacije BiH odigrano je danas, a plasman u Premijer ligu BiH izborila je ekipa GOŠK-a.

Bosna Visoko nije uspjela pobijediti u Novom Travniku, završeno je 1:1, a isti je rezultat bio i na meču Orašja i GOŠK-a. Sada Gabeljani imaju tri boda više uoči posljednjih 90 minuta, ali i bolji međusobni omjer od ekipe Bosne, tako da ekipa Darka Vojvodića može slaviti.

Budućnost i Travnik su odigrali 2:2. Rezultat je to koji je Banovićane poslao u niži rang. Domaći tim je poveo golom Beširovića nakon desetak minuta igre, ali samo par trenutaka kasnije Jusufbašić je Travničanima donio poravnanje. Međutim, pet minuta pred pauzu domaći opet poveli. Ipak u samom finišu susreta Travnik je izjednačio pa je završeno remijem.

Zvijezda je očekivano poražena u Vrapčićima. Velež je na danas bio bolji te na kraju slavio sa 2:0. Mostarci su rano poveli. Igrala se 8. minuta kada je Zvonić pogodio iz penala. Već nakon 25 minuta igre Velež je imao duplu prednost, a gol je postigao Brandao. Do kraja više nije bilo pogodaka.

Radnički nije uspio izboriti opstanak, nakon današnjeg poraza (1:3) u lokalnom derbiju od Bratstva na Jošiku. Nakon pola sata igre Bratstvo je povelo sa 0:1 golom Mujkića. Radnički je u nastavku susreta uspio izjednačiti. Međutim, Gračanlije nisu imale milosti te su sa dva gola, preko Mujkića i Vehabovića izborili opstanak u ligi, a komšije iz Lukavca poslali u Drugu ligu Federacije BiH.

Čapljina je uspjela pobijediti Slogu iz Simin Hana sa 1:0, a jedini gol iz penala je postigao Jazvin u 50. minuti iz penala. No bez obzira na to, Sloga je i dalje ostala na trećem mjestu.