U Banja Luci je u subotu, 19.03.2016. godine, održano 23. Državno prvenstvo za seniore u karateu.

Prvenstvo je ujedno bilo i izbornog karaktera za sastav reprezentacije BiH na Evropskom prvenstvu koje se od 5. do 8. maja održava u francuskom Montepellieru.

Na ovom prvenstvu su nastupili i takmičari KBS “Tuzla-Sinbra” i “ORKKA” Lukavac, koji su ostvarili zapažene rezultate.

sinbra

KBS “Tuzla-Sinbra” osvojila je pet medalja: zlatnu, tri srebrene i bronzanu. Zlatnu medalju je osvojila Dajana Crnoglavac u kategoriji borbe seniorke -55kg. Srebrene medalje su osvojili: Neira Džafić, borbe seniorke -61kg, Ženski kata tim u sastavu Darja Mehić, Mirela Salihbegović, i Lejla Bašić, Muški kata tim u sastavu Amer Ibrahimović, Amar Hadžimustafić, i Jasmin Agić. Bronzanu medalju je osvojio Selman Adi u kategoriji borbe -84kg.

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac je predstavilo četvoro takmičara koji su osvojili 4 medalje i to 2 zlatne i 2 bronzane, čime je klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac zauzeo visoko 5 mjesto u generalnom plasmanu i potvrdio status jednog od najuspješnijih karate klubova u BiH.

orkka

Zlatnu medalju drugu godinu za redom i odbranu titule prvaka BiH osvojio je Mensur Đozić u kategoriji borbe seniori -67kg. Zlatne medalje i titulu prvaka države četvrtu godinu za redom su osvojili i članovi muškog kata tima ORKKA u sastavu: Damir Baćić, Denis Kurtić i Emir Ćosićkić. Bronzane medalje su osvojili Damir Baćić i Denis Kurtić u kategoriji kate seniori pojedinačno.