U okviru 5. kola Premijer lige BiH, rukometašice tuzlanskog Jedinstva deklasirale su mostarsku Lokomotivu rezultatom 42:15.

Pitanje pobjednika bilo je jasno od samog starta susreta, jer su se rukometašice Zvjezdana Tomića vrlo brzo odlijepile na dvocifrenu razliku, a na poluvrijeme otišle su sa prednošću od 22:8.

U nastavku susreta ista slika na terenu. Domaće dominiraju u svim segmentima rukometne igre te tako iz minute u minut povećavaju svoju prednost koja je na kraju iznosila +27.

Najefikasnije u redovima Jedinstva bile su Midžić i Zvekić sa po 7 pogodaka, dok su Šumelj i Katić postigle po 6. U ekipi Lokomotive samo su se tri igračice upisale među strijelce, Orahovac je postigla 8, a Lerić 6 komada.