U derbiju 4. kola košarkaškog prvenstva BiH, Sloboda je u solidno ispunjenom Mejdanu pobijedila Spars sa 78:65 (13:16, 23:11, 19:22, 23:16).

Uoči početka utakmice, OKK Sloboda zahvalila se svojim nekadašnjim prvotimcima Nerminu Hujduroviću, Saši Džambiću i Miodragu Tanasiloviću, uručivši im vrijedna priznanja za sve što su učinili za klub.

Bila je to vrlo dobra partija tuzlanskih košarkaša, koji su u većem dijelu utakmice igrali odličnu odbranu. Sve je to rezultiralo solidnom prednošću na poluvremenu, 36:27.

Sarajlije su u nastavku igrale dobro, pogotovo u trećem periodu. Imali su konstantan priključak, dolazili i na -3 u više navrata, međutim, igrači Velimira Gašića pokazali su kvalitet više i do kraja uspjeli upisati drugu pobjedu u sezoni.

Božo Đumić je bio odličan postigavši 19 poena, dok je dobar bio i Devonte Brown sa 15. U ekipi Sparsa istakao se iskusni Kenan Bajramović sa 17, te Adi Zahiragić sa 11 koševa.