U polufinalnoj utakmici Kupa FBiH odigranoj večeras u dvorani gradačačkog sajma, Kula je porazila ekipu Goražda sa 3:0 (25:22, 25:20, 25:14) i tako izborila učešće u finalu ovog takmičenja.

Ova utakmica je trebala da se odigra u Goraždu, ali su gošće pristale da se igra u Gradačcu, što je dodatno bila olakšavajuća okolnost za domaće igračice.

Ipak, Goraždanke su se predstavile kao zreo i opasan tim, koji je u svakom setu zadavao poteškoće domaćim odbojkašicama, tako da su prva dva seta bila neizvjesna do kraja.

U trećem setu Goraždanke su bile ravnopravne samo u početku, ali su onda domaće odbojkašice ubacile u brzinu više i glatko dobile i taj set i meč.

kula-2

Igračice Kule pomalo su igrale u grču, ali moraju se pohvaliti za borbenost i želju, te se mora istaći da su u tri nove odbojkašice iz Amerike dobile veliko pojačanje za sezonu koja predstoji. Najviše je pokazala Kenia i skokom i blokom Račel, te uvijek među najboljima iskusna reprezentativka Čvoro.

Osjeća se djelimično da će tek oporavkom druge reprezentativke Radišković, ekipa biti kompletna i spremna za visoke rezultate.

Odmah poslije utakmice trener Kule Gradačac, Goran Hodžić je izjavio da je zadovoljan rezultatom i da shvata mali grč i nervozu koju su ispoljavale njegove odbojkašice tokom susreta, jer ovo je ipak utakmica Kupa i tu se nema prava na kiks.

kula-4

Za sutrašnju utakmicu očekuje dobru igru i povoljan rezultat jer tu se može ući bez grča i igrati opuštenije iz razloga što je to prvenstvena utakmica, za razliku od utakmice Kupa, ako se i desi kiks u prvenstvu ono dugo traje i uvijek ima vremena da se to nadoknadi i ispravi.

Sutra je na programu prvo kolo Premijer lige za odbojkašice u kome Kula dočekuje ekipu Slobode, dok ekipa Goražda gostuje kod Bimal Jedinstva u Brčkom.

Piše: Suad Krajnović