Košarkašice Jedinstvo BH Telecoma ostvarile su prvu pobjedu u Ligi 6, jer su večeras u Velikoj dvorani Mejdan ubjedljivo nadigrali Slobodu iz Novog Grada sa 99:42 (26:13, 28:10, 25:10, 20:9).

Pobjeda domaćeg tima nije došla u pitanje ni u jednom trenutku utakmice, a to je bilo jasno već nakon prvog poluvremena, kada su igračice Mare Lakić Brčaninović imale velikih +31 (54:23).

Razlika u korist Jedinstva povećavala se konstantno i u drugom poluvremenu. Šansu su dobile i igračice koje su do sada imale manju minutažu, a jedino se u listu strijelaca nije upisala Amra Softić.

IMG_3485

Melisa Brčaninović ponovo je dominirala ubacivši 35 poena, a treba istaći dobre partije i Jasmine Ahmetbegović sa 15, te Anele Alagić sa 13 poena. U gostujućem timu nijedna igračica nije bila “dvocifrena”, a najviše je postigla Marijana Goronja (8 poena).

Jedinstvo BH Telecom već u subotu igra novu domaću utakmicu, kantonalni derbi sa ekipom RMU Banovići. Susret počinje u 19:30 sati.