Džumhur očitao lekciju Kazahstancu

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u osminu finala ATP Masters turnira u Miamiju, nakon što je kasno noćas sa 2:1 savladao Kazahstanca Mikhaila Kukushkina. Konačan rezultat bio je 4-6, 6-1, 6-2.

Sarajlija je još jednom, čak treći put na ovom turniru (izgubio prvi set od Mayera i Nadala, op.a.), napravio preokret u meču i nakon zaostatka od jednog seta slavio protiv svog protivnika.

U prvom setu viđena su tri breaka, od kojih je Kazahstanac napravio dva. Nije to bila prepoznatljiva igra Džumhura, koji nikako nije mogao da nametne svoju igru protivniku. Prvi break Damir je pretrpio već u trećem gameu, da bi ga ipak uspio vratiti u šestom gameu. No, odmah potom, u tom “famoznom” sedmom gameu, ponovo gubi svoj servis, što Kazahstanac koristi i privodi set kraju sa 6-4.

U drugom setu, kao i u prethodna dva meča, Damir je proigrao u pravom smislu riječi. Nanizao je čak pet gemova, za visoko vodstvo 5:0. Sve što je Kukushkin uspio napraviti jeste što je osvojio jedan game na svoj servis za konačnih 6-1.

I u odlučujući dio igre Damir je ušao bolje, napravivši odmah break za 1-0. No, nažalost, Kukushkin je uzvratio istom mjerom i potom poveo sa 2-1. Ali, to je sve što je Kazahstanac napravio u meču. Damir je protivnika ostavio na “dvici” i plasirao se u osminu finala.