DRAMA, TRILER, INFARKT: Košarkašice RMU Banovići nove prvakinje BiH!!! (FOTO)

Vrlo dramatičnu i neizvjesnu treću utakmicu finalne serije za prvaka BiH odigrale su večeras košarkašice RMU Banovići i Play Offa. Domaće su na kraju slavile te tako postale državne prvakinje! Konačan rezultat, nakon produžetka glasio je 83:80 (20:26, 17:16, 19:14, 15:15, 12:09).

Banovićanke su do ovog susreta vodile 2-0 u seriji i bila im je potrebna još samo jedna pobjeda, ali nije bilo lako. Igrale su pulenke Gorana Jurčenka sa dosta grča, a čini se i pod pritiskom sa kojim nisu mogle da se nose u većem dijelu susreta.

Sarajke su na poluvremenu vodile rezultatom 37:42, a zanimljivo je da je sedam minuta do kraja sa semaforu stojalo 56:64. Onda je na scenu stupila kapitenka Maida Rahmanović koja je pogodila tri vezane trojke i svoj tim vratila u igru.

Ušli smo u infarkt završnicu, a utakmicu je u produžetak odvela Dženita Ikanović izjednačivši rezultat na 71:71. To su čini se bili ključni poeni, jer su se u produžetku bolje snašle domaće igračice koje su pobjedom okrunile sjajnu sezonu, jer su pored Prvenstva osvojile i Kup naše zemlje.

U domaćem taboru 23 poena postigla je Danira Musić, 18 je dodala Maida Rahmanović, 14 Emina Demirović, a 12 Maja Šćekić. Sa druge strane, Jovana Marković postigla je 21 poen, a Nedžla Kovačević 19.

ČESTITAMO UPRAVI, STRUČNOM ŠTABU I IGRAČICAMA ŽKK RMU BANOVIĆI NA OSVOJENOJ DUPLOJ KRUNI!