DERBI KANTONA: Sigurna pobjeda Banovićanki nad Tuzlankama (FOTO)

Start nove sezone u Prvenstvu BiH za košarkašice donio nam je kantonalni okršaj ekipa RMU Banovići i Jedinstvo BH Telecom. Domaći sastav je na kraju zasluženo pobijedio sa 81:66 (24:14, 18:18, 27:14, 12:20).

Tuzlanski tim na pauzi napustila je Melisa Brčaninović, a nekih posebnih pojačanja nije bilo. Tako je Jedinstvo u novu sezonu ušlo sa još mlađim i neiskusnijim sastavom koji se dobro držao sredinom drugog perioda. Gubili su svega dva razlike, ali je do poluvremena banovićka ekipa povećala na +10.

U drugom poluvremenu ekipa Gorana Jurčenka igrala je mnogo agresivniju odbranu, presing po cijelom terenu, što je gošće tjeralo da prave mnogo tehničkih grešaka. U jednom je trenutku domaći tim vodio sa 30 poena prednosti, ali su Tuzlanke do kraja uspjele ublažiti ovaj očekivan poraz.

Najefikasnija igračica utakmica bila je iz redova Jedinstva, Naida Ruščuklić sa 24 poena, dok je 14 koševa ubacila Žaklina Milošević. U pobjedničkom taboru 21 poen djelo je Emine Demirović, dok je bivša igračica Jedinstva Anela Alagić ubacila 13 koševa.