SportU fokusu

BRAVO SUSJEDI! Dvostruki svjetski prvaci su na koljenima! (VIDEO)

Savršeno taktički, savršeno borbeno i savršeno pametno odigrala je Hrvatska protiv Argentine večeras u 2. kolu Svjetskog prvenstva. Naši susjedi deklasirali su svog protivnika 3:0 i već izborili plasman u osminu finala.

Zlatko Dalić odlično je analizirao Argentinu, zatvorili su Messija, ali i sve ostale bitnije igrače Gaučosa. Hrvatska je od prvog minuta stajala bolje na terenu i pokazala da će biti “tvrd orah” dvostrukim svjetskim prvacima.

Hrvatska je došla u vodstvo u 53. minuti. Nakon nevjerovatne pogreške golmana Caballera, Ante Rebić je iz voleja pogodio za veliko slavlje. Utakmicu je prekrasnim golom zaključio Luka Modrić, fantastičnim udarcem sa 25 metara.

I kada se očekivao kraj, vidjeli smo i treći gol Hrvata. U sudijskoj nadoknadi vremena, uvjerljivu pobjedu ovjerio je Ivan Rakitić. Uslijedilo je veliko slavlje naših susjeda, jer su srušili velikog rivala.

Vatreni sada imaju 6 bodova, izborili su plasman u drugi krug, dok je Argentina u problemu, jer je osvojila samo jedan bod iz dva susreta. Sutra u ovoj Grupi D igraju Island i Nigerija.