BiHSport

Borac ubjedljivo savladao Igman u zaostalom meču Wwin lige BiH

0:2 na poluvremenu

Fudbaleri Borca ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Igmana u zaostalom susretu drugog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, slavivši rezultatom 0:4 na gostovanju u Konjicu.

Borac je brzo došao do prednosti već u 4. minuti utakmice, nakon greške domaćeg igrača Posinkovića. Njegovo pogrešno dodavanje iskoristio je Kulašin, koji je najprije pogodio stativu, da bi nakon odbijene lopte u gužvi uspio poslati loptu u mrežu za 1:0.

Drugi pogodak Borac je postigao je u 24. minuti, kada je Ogrinec prošao po desnoj strani i uposlio Vranješa, koji je rutinski savladao golmana Igmana Ćemana.

Borac nastavio diktirati tempo ovog meča, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti kada je domaći igrač Denković dobio drugi žuti karton zbog simuliranja prekršaja, ostavljajući svoju ekipu s igračem manje.

Borac je iskoristio brojčanu prednost, te je Kulašin postigao svoj drugi pogodak u 69. minuti za 3:0, dok je konačnih 4:0 postavio Čavić u 79. minuti nakon brze kontre.

Ovom pobjedom Borac se izjednačio sa Zrinjskim u vrhu ligaške tabele s po 19 bodova, dok je Igman šesti sa 13.