ATP Taškent: Mirza Bašić lako do polufinala

Mirza Bašić igra u sjajnoj formi, a danas je u uzbekistanskom Taškentu sa 2-0 u setovima savladao Rusa Alexandera Bublika.

Naš drugi najbolji teniser nije imao nikakav problem da ostvari plasman u polufinale 125 hiljada dolara vrijednog Challenger turnira, a oba seta je dobio veoma dominantno, za manje od sat vremena u zbiru.

Prvi set, koji je Bašić dobio rezultatom 6-0, trajao je tek 22 minute, da bi drugi set, koji je Bašić dobio rezultatom 6-1, trajao 31 minutu.

Bašić se pobjedom plasirao u polufinale gdje će igrati sa Konstantinom Kravchukom, 102. igračem svijeta i petim nosiocem turnira. Bit će to pravi ispit za našeg tenisera, koji bi na projektovanoj narednoj ATP listi mogao skočiti i do 20 pozicija već sa ovim plasmanom u polufinale turnira.

Izvor: sport1.ba