ABA 2 liga: Sloboda slavila u bosanskom derbiju (FOTO)

Bh. derbi u okviru ABA 2 lige, koji je odigran sinoć u Tuzli između Slobode i Sparsa, pripao je Tuzlacima koji su slavili sa 77:73.

Igrači trenera Mulaomerovića od prvog trenutka maksimalno angažovano igraju i uspijevaju napraviti prednost u prvoj četvrtini 19:13. Bio je to period sa dosta trojki i atraktivnih poteza koje predvodi fantastično zakucavanje Gregga.

U drugoj četvrtini gosti iz Sarajeva igraju bolje i sa nekoliko trojki dolaze do prednosti, koju su domaču do kraja poluvremena uspjeli anulirati te na polovrijeme otići sa nerješenim rezultatom 39:39.

Treću dionicu košarkaši Slobode igraju mnogo bolje i dolaze do vodstva od 14 poena razlike, a ovu četvrtinu završavaju sa 60:52.

Do kraja utakmice gosti smanjuju prednost, ali nedovolno za rezultatski preokret.

Najefikasniji kod Slobode bili su Manjgafić sa 21 poenom i Gregg sa 20 poena, dok je kod gostiju odličan bio Kamenjaš sa 20 poena.

Sledeću utakmicu Sloboda igra se u okviru prvenstva BiH u subotu 14.12.2019.godine sa početkom u 19.00 sati u Mostaru protiv ekipe HKK Zrinjski, a  okviru ABA 2 lige naredne sedmice dočekuje MZT.