Po vrlo teškom terenu za igru, fudbaleri Slobode uspjeli su doći do veoma važne pobjede protiv Radnika 1:0, u okviru 20. kola Premijer lige BiH.

Pred oko 4.500 gledatelja na Tušnju, nismo svjedočili pretjerano kvalitetnom fudbalu, no vidjeli smo dosta borbe, žara i trke, što ne čudi s obzirom na važnost utakmice.

Sloboda je bila bolja u prvom dijelu, a mogla je povesti već u 2. minutu kada je prečku zatresao Ahmetović. Nije bilo puno prilika nakon toga, a Tuzlaci su jedini gol postigli u 42. minutu. Elvis Sarić je sjajno ljevicom izveo slobodnjak i pogodio gol nemoćnog Asmira Avdukića.

Iz prvog dijela treba još izdvojiti prečku Veselinovića, dok u drugom poluvremenu nismo mnogo vidjeli. Radnik je bio ravnopravan na sredini terena, ali bez konkretnih prilika.

Slobodu već u srijedu očekuje Kup utakmica protiv Sarajeva na Tušnju, dok Radnik u narednom kolu dočekuje Borac.