Juventus i Bayern odigrali su odličnu utakmicu u osmini finala Lige prvaka. Rezultat je na kraju glasio 2:2, a domaća ekipa može biti mnogo zadovoljnija ovim ishodom jer se vratila iz zaostatka od dva gola.

Bayern je bio nešto bolji u prvom poluvremenu, pa su uspjeli povesti u 43. minuti, golom Mullera. Robben je centrirao sa desne strane, Costa vratio “na penal”, a njemački napadač bez puno problema pogodio gol Buffona.

Robben je u 55. minuti povisio vodstvo Bayerna na 0:2. Polukontru izveli su Lewandowski i Robben, a Holanđanin iz solo akcije sjajno pogodio.

Kada se činilo da Juventus nema snage da se vrati, ekipa iz Torina zaigrala je odlično. Argentinac Dybala je smanjio u 63. minuti na asistenciju Mandžukića.

Stara dama je poravnala rezultat u 76. minuti. Morata je glavom ubacio u peterac, a odlični Sturaro poslao loptu iza leđa Manuela Neuera.

Rezultat ovog meča svakako garantuje spektakularan revanš, iako je Bayern favorit nakon dva gola postignuta u gostima.