Sport

Barbarez nakon remija s Kiprom: “Glavu gore, idemo dalje – ovo je dio sportskog života”




Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je 2:2 protiv Kipra u Larnaci, u okviru grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

Selektor Sergej Barbarez nakon meča je govorio za BHT1 i sumirao utiske.

“Teško je kada primite golove u završnicama oba poluvremena. Bili smo neorganizovani, nismo dovoljno agresivno igrali u veznom redu i ostavljali smo previše prostora. Drugo poluvrijeme je bilo korektno i s energetske strane, borili smo se i imali nekoliko dobrih kontri, ali ih, nažalost, nismo iskoristili,” rekao je Barbarez.

Selektor je istakao da nema mjesta očaju nakon još jednog remija. “Ovo je dio sportskog života. Igračima sam rekao – glavu gore, idemo dalje, naš put se nastavlja,” poručio je.

Govoreći o narednom meču protiv Rumunije, Barbarez je potvrdio da neće moći računati na suspendovane Šunjića i Mujakića, ali ostaje optimista. “Danas nam je falilo pet igrača i uvijek se neko povrijedi ili suspenduje. Nadamo se povratku Kolašinca, Šarića i drugih u novembru. To je sport, moramo raditi s onim što imamo.”

Možda će Vas zanimati i: