Real Madrid i Bayern ostvarili su vrijedne i velike pobjede u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka.

Kraljevi su rezultatom 3:1 nadigrali ekipu Napolija. Goste je u vodstvo doveo Insigne u 8. minuti, a Benzema je izjednačio desetak minuta kasnije. U nastavku još dva gola domaćeg sastava. U 49. minuti pogodio je Casemiro, a pet minuta poslije i Kroos.

Bayern je u Minhenu sa 5:1 deklasirao Arsenal, a goleadu je započeo Robben u 11. minuti. Ipak, Arsenal se vratio u 30. minuti pogotkom Sancheza. Bavarci su u nastavku postigli još četiri komada.

U 53. minuti pogodio je Lewandowski, a u narednih je deset minuta dva pogotka postigao Alcantara. Sve je završio Muller svojim golom u 88. minuti susreta.