11 medalja za lukavačke karatiste na TK Openu

19. međunarodno karate takmičenje TK OPEN 2018, na kojem je učešće uzelo oko 700 takmičara iz 59 karate klubova iz BiH, Hrvatske, Srbije i Crne Gore, održano je jučer u SKPC Mejdan.

Klub borilačkih sportova ORKKA Lukavac, u pratnji mladog trenera Emira Ćosićkića, na ovom turniru je nastupio sa 16 takmičara i osvojio ukupno 11 medalja u borbama, i to 6 zlatnih, 2 srebrene i 3 bronzane.

Zlatne medalje su osvojili: Džana Kunosić, Belma Bećirović, Emir Halilović, Haris Halilović, Belma Kuduzović i Benjamin Husić.

Srebrene medalje Hamza Čajić (ekipa i Mensur Đozić (ekipa), a bronzane medalje završile su oko vrata: Amine Hadžimehmedović, Harisa Muradbašića i Hamze Čajića.

Inače, Klub borilačkih sportova ORKKA Lukavac je u generalnom plasmanu od 59 karate klubova, zauzeo odlično 5. mjesto.