VIDEO/Lutrija presudila: Poljska nakon penala u četvrtfinalu!

U St. Etienne-u je danas odigrana prva utakmica osmine finala Evropskog prvenstva. Sastali su se Švicarska i Poljska, rezultat je poslije 120 minuta glasio 1:1, a pobjedu nakon penala odnijela je selekcija Poljske – bilo je 5:4.

Poljaci su dominirali u prvom poluvremenu. Prilike su propuštali Milik i Grosicki, a u 39. minuti za vodstvo je zabio Blaszczykowski. Grosicki je uputio loptu ka veznjaku poljske selekcije, kojem nije bilo teško savladati Sommera.

Švicarci su igrali mnogo bolje i ofenzivnije i nastavku. U zadnjih 15-tak minuta tim Vladimira Petkovića je imao nekoliko dobrih prilika, a izjednačio je Shaqiri u 82. minuti prekrasnim golom makazicama sa vrha šesnaesterca.

Do kraja regularnog dijela nije bilo promjene rezultata, ušli smo u produžetke koji nisu ponudili mnogo. Švicarska je imala dobru šansu preko Derdiyoka u 113. minuti, ali je Sommer odbranio. To je bilo sve i pristupilo se izvođenju penala. Poljaci su se bolje snašli i slavili 5:4.

ŠVICARSKA: Lichtsteiner (GOL), Xhaka (PROMAŠAJ), Shaqiri (GOL), Schar (GOL), Rodriguez (GOL)

POLJSKA: Lewandowski (GOL), Milik (GOL), Glik (GOL), Blaszczykowski (GOL), Krychowiak (GOL)