In memoriam

Princ tame otišao u legendu: Preminuo Ozzy Osbourne




Legendarni britanski muzičar Ozzy Osbourne preminuo je u 76. godini nakon duge i teške bolesti.

Njegova porodica objavila je emotivnu izjavu: “S više tuge nego što riječi mogu izraziti, javljamo da je naš voljeni Ozzy jutros preminuo, okružen ljubavlju svoje porodice.”

Možda će Vas zanimati i:

Osbourne je postao svjetska ikona kao frontmen Black Sabbatha, benda koji je definisao heavy metal 1970-ih s kultnim albumima poput “Paranoid” i “Master of Reality”. Iako je zbog problema s ovisnostima napustio bend 1979., uspješno je započeo solo karijeru s albumom “Blizzard of Ozz”, a kasnije se više puta vraćao Sabbathu.

U posljednjim godinama borio se s Parkinsonovom bolešću, ali je ipak održao emotivni oproštajni nastup početkom mjeseca u Birminghamu, gdje su se ponovo okupili originalni članovi benda pred 40.000 fanova. Njegova posljednja poruka bila je: “Hvala vam na svemu, Birmingham zauvijek!”

Muzički svijet gubi jednu od svojih najvećih ikona, ali njegova ostavština živjet će vječno.

Možda će Vas zanimati i: