Fudbalska reprezentacija Belgije suvereno je osvojila prvo mjesto u Grupi G na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, nakon večerašnje pobjede u derbiju nad Engleskom rezultatom 1:0.

Bila je to solidna utakmica, a jedini gol za Crvene đavole postigao je Januzaj u 51. minuti susreta. Sjajno je šutirao Belgijanac sa vrha kaznenog prostora, tako da golman Engleske Pickford nije imao šansi.

U drugoj utakmici 3. kola u Grupi G, koja je odigrana na Mordovia Saransk Areni, Tunis je pobijedio Panamu sa 2:1. Iako je srednjeamerički tim poveo autogolom Meriaha u 33. minuti, Tunižani su okrenuli u nastavku susreta. Ben Youssef je izjednačio u 51., a pobjedu Tunisu omogućio je Khazri u 66. minuti.

Dakle, Belgija je završila na prvom mjestu sa maksimalnih 9 bodova, dok Engleska kao druga ide dalje. U osmini finala Belgija će igrati protiv Japana, dok će Englezi igrati duel sa Kolumbijom.