Zmajići poraženi od Irske u drugom kolu EP-a

Kadetska selekcija Bosne i Hercegovine poražena je od Republike Irske sa 1:2 u grupi C Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, što je naš drugi poraz poslije debakla od Njemačke 0:5.

Irci su poveli u sedmoj minuti preko Rowana Roachea, koji je savladao Kršića sa ivice kaznenog prostora.

Zmajići su se ubrzo vratili meč i u 13. minuti izjednačili rezultat. Milan Savić je centrirao, a Nemanja Vještica udarcem glavom postigao gol za 1:1.

Nakon starta Gazibegovića na liniji šesnaesterca, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Idah je bio siguran realizator za novu prednost ostrvske selekcije u 29. minuti.

Naši kadeti igrali su napadački od početka drugog dijela, a šut Savića u 48. minuti odbranio je golman Irske Maher. U 60. minuti Imamović se nije snašao pred golom rivala, propustivši zicer za BiH. Četiri minute kasnije sreća je bila saveznik Iraca jer je Vještica pogodio stativu. U 69. minuti Irska je zaprijetila preko Roachea, ali je njegov udarac završio pored gola.

U drugoj utakmici Njemačka je savladala Srbiju sa 3:1 i zauzima prvu poziciju sa maksimalnim učinkom od šest bodova.

Izvor: oslobodjenje