Ahmetović je prvi put u medije dospjela 2016. godine kada je s Fondom otvoreno društvo BiH i Obrazovanje gradi BiH potpisala ugovor za stipendiranje. Nakon toga je magistrirala na fakultetu, a stipendija joj je bila od velike pomoći.
Na početku razgovora je kazala kako je najveću podršku tokom studiranja imala od porodice koja je, bez obzira na sve okolnosti, od nje tražila da se školuje.
“Poslije završetka srednje škole upisala sam Fakultet za saobraćaj i telekomunikacije u Sarajevu. Tokom studiranja sam najveću podršku imala od porodice koja me uvijek podržavala i pomagala mi u teškim trenucima. Smatram da svaki student prođe kroz sličan proces tokom studiranja, jer je to period odrastanja, sazrijevanja i zapravo neki početak kada mlada osoba počinje da definiše svoj život. Moji roditelji su uvijek htjeli da se školujem bez obzira na finansije i okolinu, a u to vrijeme sam bila jedina studentica u svom okruženju”, govori Ahmetović.
Svoje ciljeve nije ostvarivala samostalno, a u svakom trenutku je znala šta želi. Nakon uspješnog studija prvo radno iskustvo je stekla Općini Kakanj, a sada je tu i zaposlena.
“Općina Kakanj je tražila radnika za mjesto stručnog saradnika za poslove saobraćaja, prijavila sam se na konkurs i ostvarila bolje rezultate od drugih prijavljenih kandidata te tako dobila posao u državnoj službi. Što se tiče mladih u BiH, smatram da nam nedostaje smjelosti, odvažnosti i upornosti da pratimo svoje snove i aktivno učestvujemo u svim procesima te tako iskoristimo sve mogućnosti koji nam se nude”, zaključila je Ahmetović u razgovoru za Klix.ba.
Iz Općine Kakanju su ponosni na Ahmetović i njen rad te što je dio kakanjske administracije koja u Kaknju uvodi brojna nova inovativna rješenja u svim segmentima života, pa i u saobraćaju, a sve u cilju poboljšanja kvaliteta života građana.