FOTO//Mejdan neosvojiv: Sloboda nadigrala Kakanj za 9-0 omjer!!!

Košarkaši Slobode sa maksimalnim učinkom na domaćem terenu završili su regularni dio sezone u Prvenstvu u BiH. Igrači Velimira Gašića nadigrali su večeras Kakanj sa 82:62 te tako ostvarili i osmu domaću pobjedu.

Kakanj je bio ravnopravan suparnik u prvom i trećem periodu, a onda kada je i bilo najpotrebnije Sloboda je vodila glavnu riječ.

Nakon prvog poluvremenu rezultat je na semaforu glasio 45:36. U trećem periodu Kakanj se vratio i u posljednju dionicu ušao sa -4 (55:51). Ipak, Tuzlaci su se digli u nastavku, popravili odbranu i u zadnjih 10 minuta deklasirali klapu Josipa Pandže.

Almir Hasandić je bio sjajan večeras postigavši čak 27 poena. Sa druge strane očekivano je najbolji bio Željko Palavra sa 16 koševa.

Podsjećamo, Tuzlaci su već obezbijedili Ligu za prvaka, a u posljednjem kolu regularnog dijela sezone gostovaće u Bijeljini kod ekipe Građanskog.

LIGA 10 (17. KOLO) – SLOBODA – KAKANJ 82:62 (27:26, 18:10, 10:15, 27:11)