BRAVO KADETI!!! Ćao Češka, vidimo se Engleska!!!

Elitne kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo za nacionalne selekcije do 17 godina nastavljene su danas, a BiH je uspjela u drugom kolu u Etno Selu Stanišići pobijediti Češku Republiku sa 2:1.

Nakon remija bez golova sa Slovencima, izabranici Sakiba Malkočevića danas su zaista pružili dobru partiju i na kraju stigli do važna tri boda.

Naši kadeti poveli su u 10. minuti susreta autogolom češkog igrača Heidenreicha, a nakon dobrog ubacivanja Imamovića u kazneni prostor. Pobjeda je osigurana u 69. minuti, pogodio je Tegeltija i uslijedilo je veliko slavlje naših. Međutim, u sudijskoj nadoknadi smanjio je Hezoucky i postavio konačan rezultat.

Engleska je danas pobijedila Sloveniju sa 4:0, što znači da su prvi u grupi sa šest bodova, dok naši Zmajevi imaju četiri. Upravo će međusobni duel između BiH i Engleske u zadnjem kolu odlučiti o putniku na Evropsko prvenstvo.

Nama treba pobjeda, dok je Englezima dosta i bod. Ipak, nadamo se ovom prvom ishodu!