Džeko donio bod Romi na gostovanju kod Bologne

Bologna i Roma su remizirali u utakmici 30. kola italijanske Serie A (1:1), a rimski klub od poraza je spasio bosanskohercegovački napadač koji je danas postigao 14. pogodak ove sezone u italijanskom prvenstvu.
Bologna je povela u 18. minuti kada je pogodak postigao Erick Pulgar. Roma je u prvom dijelu utakmice imala samo jednu veliku priliku i to u 29. minuti kada je pokušao Kevin Strootman, ali je pogodio samo stativu.

Rimski klub u drugom poluvremenu bio je izuzetno dominantan. Kontrolisao je igru. Bologna nije uspjela nijednom zaprijetiti, ali ni Roma nije imala mnogo dobrih šansi. U 76. minuti nakon ubacivanja Diega Perottija, Edin Džeko se dobro snašao i majstorski pogodio glavom za 1:1.

Džeko je u igru ušao s klupe u 61. minuti umjesto Stephana El Shaarawyja.